KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15543200
*
nr 1554 3200
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2023
kl 19:11:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 21:04:10
1
1.000 kr
3/8 21:21:59
2
1.100 kr
6/8 16:20:40
3
2.200 kr
7/8 18:25:41
4
1.300 kr
7/8 18:25:41
3
1.400 kr (Budbetjänt)
7/8 18:25:45
4
1.500 kr
7/8 18:25:45
3
1.600 kr (Budbetjänt)
7/8 18:25:51
4
1.700 kr
7/8 18:25:51
3
1.800 kr (Budbetjänt)
7/8 18:26:01
4
1.900 kr
7/8 18:26:01
3
2.000 kr (Budbetjänt)
7/8 18:26:12
4
2.200 kr
7/8 18:26:12
3
2.200 kr (Budbetjänt)
7/8 18:26:16
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Wickström
nr 1554 3200
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 21:04:10 | 1 | 1.000 kr |
| 3/8 21:21:59 | 2 | 1.100 kr |
| 6/8 16:20:40 | 3 | 2.200 kr |
| 7/8 18:25:41 | 4 | 1.300 kr |
| 7/8 18:25:41 | 3 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 7/8 18:25:45 | 4 | 1.500 kr |
| 7/8 18:25:45 | 3 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 7/8 18:25:51 | 4 | 1.700 kr |
| 7/8 18:25:51 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 7/8 18:26:01 | 4 | 1.900 kr |
| 7/8 18:26:01 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 7/8 18:26:12 | 4 | 2.200 kr |
| 7/8 18:26:12 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
| 7/8 18:26:16 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1928, död 2014 .Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



